Pivo Maxmilian

V naší hospůdce točíme několik druhů piva z kroměřížského pivovaru Maxmilian – webové stránky (více zde). Pro nejlepší vychutnání tohoto piva, skladujeme všechny sudy v chladicím boxu, který drží stálou teplotu a pivo si tak můžete vychutnat v té nejlepší teplotě.

Svoji žízeň můžete uhasit několika druhy piva Maxmilian. Pivo Maxmilian je pivo nepasterované, bez přidání cukru, barviv, chemických přísad či jiných sladidel, kde jemný opálový zákal není na závadu, nýbrž je známkou piva nefiltrovaného, a tudíž plného celé škály vitamínů B a dalších minerálů, které mu dodávají pivovarské kvasinky. Jde o pivo plzeňského typu, tedy světlé zlatavé barvy, jemný osvěžující říz a vyvážená hořkost pobízející k dalšímu napití.


Mezi naše stálice, které najdete vždy na čepu, jsou:


Světlý ležák 11°

Světlý ležák plzeňského typu vařený dle tradiční receptury, moravské slady dodávají pivu plnost a vyváženou chuť se středním řízem. Příjemné aroma i hořkost mu dodávají chmele ze Žatce, zejména žatecký červeňák.Vídeňský ležák 12°

Měděný ležák se sladovou chutí a sametovou pěnou, jemně kořeněné až oříškové aroma společně s vyšší hořkostí, což dodává pivu vysokou pitelnost.Polotmavý speciál 13°

Polotmavý speciál, snoubí plnost sladové, jemně karamelové chuti, podtržené vyšší chmelovou hořkostí. Kombinace surovin dodává pivu nasládlou vůni sušených švestek s příjemným chmelovým aroma.


Vyváženou a zároveň plnou chuť, barvu i aroma tomuto pivu dodávají speciálně vyšlechtěné odrůdy ječmene pocházející z úrodné Hané. Charakteristickou hořkost si získává Maxmilian díky českým chmelům rostoucím v žatecké oblasti, zejména pak díky jemně aromatickému žateckému poloranému červenku, který je považován za jeden z nejkvalitnějších chmelů na světě.

Objednávky a rezervace: 

+420 603 892 962 <<Volat